image
image

HAMURHANE

Bilge Kauçuk firması olarak 2004 yılından itibaren firmamız üretim hattında bulunan 2 (iki) adet kauçuk banbury ve 5 (beş) adet kauçuk silindir ile kullandığımız kauçuk hamurların tamamını kendi bünyemizde üretmekteyiz. Bu üretimin bize en büyük faydası maliyet ve ürün standartını en üst düzeyde tutabilmemizdir

KALIPHANE

Firmamızın en büyük avantajlarından birisi ürün için gerekli kalıpları bünyesinde üretebiliyor olmasıdır. Kalıphane ‘nin bize sağladığı en önemli fayda hızlı hareket edebilme ve müşterilerimize en kısa zamanda hizmet verebilmemizdir, Ayrıca özel parça üretimlerinde mümkün olan en düşük maliyet ile üretim yapabilmemizi sağlamasıdır.

image
image
image
image
image
image
image
image
image

KOMPRESYON

Firmamızda, 300 x 300 mm baskı plakalı ve 1200 x 1800 mm baskı plakalı prese kadar çeşitli boyutlarda 30 adet pres bulunmaktadır. Bu preslerde çap 1500 mm ve 1200 x 1800 mm dikdörtgen boyutlara kadar Epdm, Nbr, Viton ,Silikon, Neopren malzemelerden Piston Keçeleri, Ringler, Titreşim sönümleyiciler ,Kaplinler , Körükler, Diyaframlar ve Özel Kompresyon Baskı ürünlerin imalatları yapılmaktadır.

EKSTRÜZYON

Firmamız bünyesinde , 10 adet Ekstrüzyon fitil hattı bulunmaktadır. Bu hatlarda Medikal ,inşaat, gıda, otomotiv , vagon ulaşım ve savunma sanayi sektörleri için , pvc , Epdm, Nbr, Viton ,Silikon, Neopren , malzemelerden ; her türlü kauçuk conta ve profiller, Sünger Şerit O ringler ve profiller , Hortumlar ve pvc çift sertlik ürünlerin imalatları yapılmaktadır.

image
image
image
image
image
image
image
image

KALİTE & LABORATUVAR

Firmamız 2005 yılından itibaren İSO 9001 -2008 Kalite Güvence Belgesine sahiptir. Ürün ve hizmet standartını ana hedef haline getirmiş olan firmamız 2008 yılında ürün test laboratuvarını kurmuştur. Her yıl gelişmekte olan laboratuvarımızda kauçuk ile ilgili her türlü fiziksel test yapılabilmektedir.

[logo-slider]